Home » web_cat » Zajišťujeme interiér » Jak můžeme vyzdobit stěny v bytě?

Jak můžeme vyzdobit stěny v bytě?

Ozdoby na stěnách nejsou jen krásné obrazy nebo nástěnné tapety. V našich bytech se velice často objevují důmyslné fototapety, občas znázorňující osobní fotografie, humorné nálepky nebo elegantní keramické desky. Velice zajímavým a moderním nápadem jsou také obrazy tištěné na plátno.

fototapeta

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Nástěnné dekorace – – různých typů jsou zajímavým způsobem, jak nápaditě vyzdobit stěny domácnosti. Neměli bychom nikdy zapomínat, že mají působit jako doplnění nábytku nebo zařízení, které se nachází v daném bytě. Pokud si například chceme vybrat obrazy tištěné na plátno, nesmíme zapomenout na to, aby ladily se všemi prvky v místnosti.

Nejpopulárnější nástěnnou dekorací však stále zůstávají tapety všech druhů. V tomto případě máme na výběr z mnoha motivů: od klasických po inovační, zářící stříbrem nebo zlatem. O dost více populární jsou také fototapety, které mají šanci vytvořit individuální a originální prostředí. Nesmírně populární nástěnnou dekorací je také čalounění. Tento způsob byl nejdříve používán v ložnicích, nicméně v dnešní době je možné se s ním častěji setkat v obývacích pokojích nebo předsíních. Měkké a pohodlné čalounění působí v prostorách velice útulně.

fototapeta

Autor: DA
Nástěnné dekorace zcela jistě častěji umožňují experimenty v oblasti vybavení místností. Jako příklad můžeme uvést třeba fomir, který byl donedávna spojován s určitým typem místností, tedy především s obývacími pokoji a ložnicemi. Dnes, díky o hodně lepším, modernějším zabezpečením, může být také využíván v koupelnách a kuchyních. Týká se to také tapet, které jsou mnohem odolnější, například vůči vlhkosti. Oproti tomu kámen nebo keramické desky, které byly ještě před nějakou dobou určeny především pro kuchyně a koupelny, jsou nyní dost často využívané v obývacích pokojích a dokonce i v ložnicích.

V případě nástěnných dekorací jako jsou obrazy, stojí za to trochu popustit uzdu fantazii – . Zvláště tehdy, kdy nám záleží na opravdu originálních a neopakovatelných dekoracích. V obchodech najdeme množství nejrůznějších výrobků, které nám umožní všelijak experimentovat.

Post Tag With : , ,

Comments are closed.